THEMA
De praatgroep als methode voor psychosociale interventie is een systeem dat een beperkte groep werknemers (maximaal 8 personen) samenbrengt rond een vooraf bepaald thema. De praatgroep wordt geleid door een preventieadviseur psychosociale aspecten die garant staat voor een gemoedelijke sfeer waar ieder zijn plek krijgt binnen de ruimte.
DOELSTELLINGEN
PROGRAMMA
- Vooraleer een praatgroep wordt georganiseerd, is vooraf een gesprek nodig met de preventieadviseur psychosociale aspecten om ervoor te zorgen dat alle voorwaarden aanwezig zijn om deze interventie mogelijk te maken.
- Een lokaal aangepast aan een vertrouwelijke uitwisseling in kleine groepen, indien mogelijk met een flipchart.
Voorbereiden en leiden van een vergadering van 2 uur met de deelnemers in uw lokalen.
- PA-PSA leidt de vergadering in.
- PA-PSA schept een gemoedelijk kader.
- Gesprekken in goede banen leiden.
De rapportering handelt enkel over de verwachtingen/vragen van de deelnemers aan de hiërarchie en over eventuele suggesties van de PA-PSA om de preventie te verbeteren.
METHODE
Interactieve methode van groepsanimatie.
DOELPUBLIEK
De praatgroep is bestemd voor:
- Teams met emotionele moeilijkheden die te maken hebben met het verzorgen van mensen die lijden (verzorgingsteams, sociale teams, educatieve teams...).
- Teams die psychologisch te lijden hebben onder de omstandigheden van de gezondheidscrisis en de lockdown.
INTERVENTIEPLAATS
In de onderneming of op afstand.